Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Angela Merkel úgy nyilatkozott, hogy szükség van egy politikai unióra és közös európai identitásra.
„A Merkellel való tárgyalás után David Cameron kijelentette: »Szeretnénk, hogy az euró sikeres legyen, valamint az eurózóna oldja meg a problémáit, így minden európai ország – beleértve a miénket is – visszatérhet az egészséges növekedés útjára«. Üdvözölte azt az ötletet is, hogy bankuniót létesítsenek az eurót használó országok, ugyanakkor leszögezte, hogy országa nem kíván részt venni benne. Mivel az Egyesült Királyság nem tagja a közös valutával rendelkező országok körének, Cameron visszautasította a gondolatot, hogy az eurót használó országok bankjait a brit adófizetők pénzén tartsák fent.
Míg Angela Merkel úgy nyilatkozott, hogy szükség van egy politikai unióra és közös európai identitásra, brit kollégája ezt az elképzelést, az egész Unióra kiterjedő egységes pártrendszerrel együtt nonszensznek és irreálisnak nevezte. A mostani nyilatkozata alapján – noha várhatóan ugyanúgy felajánlják mind a 27 uniós tagállamnak – a brit miniszterelnök éppúgy meg fogja vétózni, mint decemberben a fiskális paktumot.
Mindketten visszautasították azonban azt a feltételezést, hogy az eurózóna integrációjának mélyítése egy de facto kétsebességes Európát hozna létre. Példaként Dániát és az Egyesült Királyságot hozták fel, akik nem a közös valutát használják, mégis a legjobbak közt szerepel gazdaságuk az Unión belül.”